Inspiruję świat fotografii.

12:42 Su Shan 7 Comments

Uwielbiam ten widok, kiedy chodzę po parku, i napotykam ludzi fotografujących przyrodę i naturę. W prawdzie, zdjęcia często są nie wypałem, ale nie mam nic przeciwko rozwijaniu pasji. Jednakże, żeby zrobić ładne zdjęcie, nie wystarczy tylko dobry aparat i ładna buzia. To zdjęcie trzeba mieć w głowie, zobrazować go. Jednak często jest tak, że ludzie nie wiedzą co fotografować. Ptaków mają dużo, leśnych zdjęć też, sowich twarzy nawet nie chcą widzieć... eh, siedzą i dumają. Co jak co, ale ja myślę, że trzeba ich zainspirować, pobudzić, dodać energii. Zamiast robić zdjęcia, swoich "pięknych" Convers' ów, wysil się, i zabłyśnij oryginalnością. Kilka podpowiedzi, jak dążyć do tego celu:
 • "Przyroda za kratami"- naprawdę, mało widuję zdjęć z zrujnowaną naturą. Pokaż ludzią jak nasza planeta cierpi. Zrób zdjęcie wyciętego lasu, podpalanej łąki czy nawet małego, zadeptanego kwiatka. Według mnie, zdjęcia muszą nieść przesłanie, inspirując się przykładami powyżej, nie jednemu serce się skroi.
 • "Wiejskie damy"- proponuję przebrać się w ogrodniczki, założyć kapelusz i kalosze i chwycić w rękę grabie. Zobrazujesz, jak dawniej wyglądało życie, a co w niektórych miejscach dalej wygląda. Jeśli posiadasz kury, pokaż jak je karmisz lub "zdobywasz" jajko. Ciekawe było by zdjęcie, jak prowadzisz kozę przez pole [nie zapominając o ubraniach], lub doisz krowę. 
 • "Miasto tętni życiem"- nie mam na myśli kolejek w sklepach, czy tłoku na rynkach, mówię o tym, czego zazwyczaj nie zauważamy. Pokaż, że Twoje serce jest dobre, zdjęcie, gdy dajesz żebrakowi kilka złoty, zdjęcie, gdy pomagasz komuś znaleźć jakiejś miejsce, zdjęcie, kiedy pomagasz nieść starszej osobie zakupy. Masz pokazać, jak dobry uczynek wpływa na ludzi humor, a dobre maniery to podstawa. 
Poprzez tą notkę, próbuję pokazać Wam, że zdjęcie ma odwzorowywać Was, a nie Twoje Vans'y czy czerwoną bejsbolówkę.  Nie Twoją twarz gdy zakrywasz ją ręką, bo co to ma być? Zdjęcie z serii "Nie rób mi więcej zdjęć"? Nie chcesz zdjęcia, to po co je wstawiasz? Podaruj sobie bycie kimś innym, i pokaż światu jaka naprawdę jesteś. Lubisz koszykówkę? Pokaż jak spocona i zziajana, celnie trafiasz do kosza, udowodnij że nie jesteś kolejną tandeciarą. Nie jest Ci potrzebne zdjęcie, kiedy się malujesz, tylko zdjęcie kiedy widać Twój piękny uśmiech. Nie w Twoim chaosie w pokoju, tylko w przyzwoitym plenerze. Pamiętaj. Zdjęcie odwzorowuje Ciebie.

I wyraź opinię w komentarzu :)

7 komentarzy:

 1. Bardzo dobre rady. Szczególnie ta końcówka ! Zgadzam się!

  OdpowiedzUsuń
 2. oo dokładnie tak ;)
  dzięki za rady :)

  http://free-to-be-myself-forever.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. rewelacyjnie napisane! sama prawda, zdjęcia muszą pokazywać nas, nasze emocje, wrażliwość, pomysłowość;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wpis na prawdę mnie zaskoczył, ale pozytywnie. Jest bardzo intrygujący i pokazuje fotografowanie w zupełnie innym świetle. Wszystkie te pomysły bardzo inspirują.
  A propo's ostatnio dałam ulicznemu grajkowi pieniądze, bo jego muzyka była na prawdę przyjemna. Bardzo umiliła mi spacer przez miejski rynek. Przez chwile przemknęła mi myśl, aby zrobić mu zdjęcie - jednak stwierdziłam, że mógłby sobie tego nie życzyć. Dodatkowo obdarzyłam go szczerym uśmiechem. Tak czy inaczej uważam, że fajnie jest wspierać ludzi czy rzeczy, które sprawiają przyjemność.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Nie promuj się pod postem, to nie tablica ogłoszeń.
Jeśli chcesz - masz do tego specjalną zakładkę.
Każdy komentarz motywuje mnie do dalszej pracy, za co bardzo dziękuję.

Jeśli blog Ci się podoba - zaobserwuj.
I oczywiście, zapraszam ponownie!